Sepetim 0 ürün
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
   
 
 
 
 
     
0

Isıtıcı/Soba Seçerken

Genel Özellikler
Elektrik Gücü
Elektrik gücü olarak da bilinen Watt, ısıtıcının ortamı ısıtmak için kullandığı enerji miktarıdır. Kullanacağınız ortamın genişliğine göre ısıtıcının Watt gücünü kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.
İnfrared Teknolojisi
İnfrared ışınları, güneşten yayımlandıktan sonra dünyamıza ulaşan ışınlara benzetebiliriz. En verimli bölgedeki ışınları kullanarak ışıma yoluyla ısıtma yapan infrared ısıtıcılar, havayı ısıtmadan önce direkt olarak ışığının çarptığı objeleri ısıtır. İnfrared ışıma kendi içerisinde kısa, orda ve uzun dalga olarak üçe ayrılır. Bir çok infrared ısıtıcı, enerjiyi çevresine en verimli biçimde ileten orta dalga boyunda ışıma yapar.
Quartz
İnfrared ile benzer şekilde çalışan quartz, ısıtıcı içerisindeki tüpe verilen isimdir. Quartz ısıtıcılar, ısıyı konveksiyon yoluyla taşır. Elektrik enerjisi, cihazın kasasını yada rezistans çubuğunu ısıtarak cihazın etrafındaki havayı ısıtmaya başlar. Daha sonrasında ısınan hava yukarıya doğru yükselir ve biraz soğuyarak tekrar aşağı iner. Böylece ortam içerisinde hava sirkülasyonu oluşturarak her yerin ısınmasını sağlar.
Termostat
Termostat özelliğine sahip olan ısıtıcılar, istediğiniz sıcaklığı seçmenize imkan veriyor. İster sıcak isterseniz soğuk havanın derecesini istediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz. İstenilen sıcaklığa ulaşıldığında cihaz otomatik olarak çalışmasını durdurur.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.