Sepetim 0 ürün
Toplam Tutar
   
 
 
 
 
     
0
Fiyat aralığı
FİYAT ARALIĞI
FİLTRELE
Aramanızı Daraltın
 • Markalara Göre
 • En Ucuz Radyo/Dijital Saat Modelleri ve Fiyatları
   
  Bilgi göndermek ve almak maksadı ile elektromanyetik dalgalar şeklinde uzaya yayın yapan ve uzaydan yayın alan elektronik cihaz olan Radyohaberleşmenin en belli başlı cihazlarından biridir. Tarihte, elektromanyetik dalgaların uzayda ışık hızı ile yayılabileceğini teorik olarak ilk ortaya atan J.C. Maxwell'dir. Bu konuda ilk deneyi Alman fizikçi Heinrich Hertz, 1886-1888 seneleri arasında yaptı. Hertz, iki levhaya elektrik tatbik ederek 75 megahertzlik yüksek frekans elde etti. Bu levhalara yakın bir yerde bi metal halkanın iki ucunun birbirine yaklaştığı dar hava boşluğunda karanlıkta kıvılcım atmaları gördü. Böylece elektrik enerjisinin elektromanyetik dalgalarla uzaydan yayınlanabileceği kanıtlanmış oldu.

  Daha sonralarda sözlükte radyonun açıklaması, "Elektrik dalgalarının özelliğinden yararlanarak seslerin iletilmesi sistemi" , "Elektrik dalgaları ile düzenli olarak yayın yapan istasyon ve bu istasyonun izlenmelerini düzenlemekle görevli örgüt" ve son olarak "Radyo istasyonlarının yayınlarını alan aygıt" olarak yazılmıştır.

  Son zamanlarda 
  elektronik kategorisinde radyolar geliştirilerek artık günümüzü takip etmemizde kolaylık sağlayan dijital saat ile birleştirilip bizlere sunulmuştur.
   
  Philips DS1155/12 Docking Hoparlörü
  Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  Philips AJ3225/12 Alarm Saatli Radyo
  Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  Goldmaster SR156USBB Alarm Saatli Radyo
  Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  Philips AJ3121/12 Alarm Saatli Radyo
  Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir.


  Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.