Sepetim 0 ürün
Toplam Tutar
   
 
 
 
 
     
0

Televizyon Seçerken

Genel Özellikler
Ekran
Televizyon ekranları “inç” olarak gösterilir. İnç, uzunluk ölçü birimidir ve 1 inç=2.54 cm tekabül etmektedir. Televizyon ekranları, her odaya uygun boyutları ile istediğiniz ürünü almanızı sağlar. Led, plazma veya Lcd ekrandan alacağınız görüntü kalitesi farklıdır. Bu nedenle televizyon alırken buna dikkat etmelisiniz.
Hertz
Televizyonlarda Hertz (Hz) değeri, saniye bir ekrana gelen görüntü sayısını ifade eder. Bu durumda 50 Hz’lik bir televizyon alırsanız, size saniyede 50 resimlik bir görüntü aktarır. Yenileme hızı veya tazeleme hızı olarak da adlandırılan hertz, değeri arttıkça daha keskin ve daha net bir görüntü sunar. Böylece ekranda hızlıca geçen bir arabayı bulanık değil en net görüntü ve renklerle izleyebilirsiniz. Hertz isimleri, markadan markaya farklılık göstererek, Samsung CMR, Sony Motion Flow, Philips PMR (Perfect Motion Rate) ve LG MCI ( Motion Clarity Index) olarak adlandırır.
Smart Tv
Smart Tv özelliğine sahip olan televizyonlar, bir televizyondan alabileceğinizin daha fazlasını vererek hem size kolaylık sağlıyor hemde evde sıkıcı vakit geçirmenizi azaltıyor. DLNA üzerinden kablosuz bir şekilde video, müzik veya fotoğraf açabilirsiniz. Bununla kalmayıp televizyonunuza oyun indirebilir veya Youtube videolarını açabilirsiniz. Ayrıca Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara da kolayca bağlanmanızı sağlayan Smart Tv özelliği ile televizyon izlemek artık daha eğlenceli hale geldi.Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.